Nieśmiertelnik z grawerem – najciekawsze pomysły na grawer

Grawer jest wyjątkową formą wyrażenia tego co nietrwałe – myśli, uczuć oraz wspomnień. Nieśmiertelnik z grawerem to niepowtarzalny pomysł na prezent, który zawsze zachowuje wewnątrz intencję obdarowującej osoby. W tym artykule przedstawimy najciekawsze oraz najbardziej poruszające pomysły, dzięki którym ten wyjątkowy upominek nabierze głębi i unikatowego znaczenia.

Nieśmiertelnik z grawerem jako praktyczny upominek

Korzeni znaczenia nieśmiertelników należy doszukiwać się w historii wojskowości. Już od 1865 roku i Wojny Secesyjnej są one stosowane do identyfikowania ofiar. Nieśmiertelnik z grawerem, gdzie znajdują się podstawowe dane osobowe to element wyposażenia każdego żołnierza.

Obecnie jednak mają także zastosowanie ozdobne czy są wykorzystywane jako pamiątki. Nieśmiertelnik z grawerem może być jednak praktycznym prezentem. Jeżeli wybierzemy solidny model np. ze stali nierdzewnej, będzie to idealna zawieszka do kluczy lub standardowy naszyjnik. Takie akcesorium jest niezwykle odporne na czynniki zewnętrzne.

Praktycznym zastosowaniem nieśmiertelnika z grawerem jest również umieszczenie tam medycznych informacji. Bardzo często wybierane są wzory, które zawierają grupę krwi czy dodatkowy opis choroby, na którą cierpi dana osoba. Taki upominek wygląda bardzo dobrze, upamiętnia dany moment oraz może w pewnym momencie okazać się niezwykle przydatny dla obdarowywanej osoby.

Możliwości jest naprawdę dużo. Takie serwisy jak niesmiertelniki24.pl pozwalają na wygrawerowanie niemal dowolnej grafiki czy napisu. Dodatkową zaletą jest możliwość wyboru rodzaju nieśmiertelnika, a także materiału, z jakiego będzie wykonany. 

Nieśmiertelnik z grawerem to świetna pamiątka dla najbliższych

Ten unikatowy upominek można wręczyć partnerce lub partnerowi, rodzicom, dziadkom czy nawet rodzeństwu lub bliskim znajomym. Nieśmiertelnik z grawerem dzięki personalizacji można dopasować do niemal dowolnej okazji. Należy jednak pamiętać, że przesłanie musi być odpowiednio przemyślane.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na grawer dla najbliższych:

 • Wyraz miłości – np. cytat z filmu, książki, piosenki itd. Może to być również sentencja wymyślona przez obdarowującą osobę. Świetnym pomysłem jest dodanie daty (np rocznicy) lub ulubionej lokalizacji;
 • Grawer dla rodziców lub dziadków – można tu zawrzeć cytat nawiązujący do rodziny, inicjały lub imiona wnuczków i dzieci, a także daty urodzin. Nieśmiertelnik z grawerem w tym wypadku powinien być przede wszystkim symboliczną pamiątką;
 • Podkreślenie pasji – na nieśmiertelniku można wygrawerować grafikę, symbol czy też cytat nawiązujący do pasji obdarowywanej osoby (np. motocykl). Sprawi to, że prezent będzie unikatowy i niepowtarzalny;
 • Zdjęcie – nieśmiertelnik z grawerem portretu można wykorzystać na wiele różnych okazji. Warto zauważyć, że to niezwykle solidny upominek. Dlatego też fotografia pozostanie z obdarowywaną osobą na długo;
 • Grawer dla miłośnika zwierząt – nieśmiertelnik może zawierać na przykład imię, portret czy też datę zamieszkania pupila w domu właściciela.

Nieśmiertelnik z grawerem powinien być przede wszystkim idealnie spersonalizowany pod konkretną osobę. Można umieścić na nim tekst, cyfry, grafiki czy symbole – ważne jednak, by niosły za sobą pewną historię lub wspomnienia. To klucz do udanego prezentu.

Przykładowe cytaty, które idealnie pasują na nieśmiertelnik z grawerem

Bardzo popularne pozostaje grawerowanie cytatów. Najczęściej wykorzystuje się frazy z książek czy też filmów lub od sławnych osób. Cytat może być między innymi świetnym rozwiązaniem, by wyrazić uczucia. Kilka ciekawych przykładów przedstawiamy poniżej:

 • Miłość jest jak roślina, która kwitnie piękniej, gdy ją się podlewa łzami” ~ August Strindberg;
 • Miłość nie zadaje pytań, miłość ma doskonałą odpowiedź” ~ Rabindranath Tagore;
 • Nie bój się kochać, jeśli kochasz prawdziwie. Bo dla miłości nie ma końca.” ~ Leonard Cohen;
 • Miłość to największy z bohaterów, wykraczający poza wszelkie fikcyjne moce.” ~ Josephine Hart;
 • Miłość żyje wiecznie w sercach tych, którzy kochają.” ~ Edmund Spenser.

Cytat może być również motywacyjny. To także dość popularne rozwiązanie, jeśli chodzi o nieśmiertelnik z grawerem. Taki upominek nie tylko będzie nośnikiem wspomnień, ale także może sprawdzić się jako szczęśliwy amulet. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów uniwersalnych motywacyjnych cytatów idealnych na grawer:

 • Nie możesz zmienić wiatru, ale możesz zawsze przestawić żagle.” ~ Grace Murray Hopper;
 • Marzenia są kruche, jak lód, łatwo je stłuc. Ale w środku są twarde, jak kamień.” ~ Aleksander Fredro;
 • Jeśli czegoś naprawdę chcesz, cały wszechświat ułoży się tak, żebyś to osiągnął.” ~ Paulo Coelho;
 • Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.” ~ Eleanor Roosevelt;
 • Nie wystarczy mieć talentu, trzeba mieć też odwagę, by się nim posługiwać.” ~ Jean Cocteau.

Dość ciekawym wyborem mogą być też różne cytaty np. po łacinie. Wtedy uzyskujemy wyróżniający się nieśmiertelnik z grawerem o znaczeniu, które najpewniej zrozumie tylko obdarowywana osoba.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *