Muszka na prezent – jaką wybrać?

Na dzień ojca, na urodziny, imieniny czy święta – dobieranie właściwego prezentu bywa niełatwym zadaniem. Jak wpasować się idealnie w gust osoby obdarowywanej? Postawić na coś sprawdzonego i uniwersalnego jak karta prezentowa, czy posilić się na personalny drobiazg? Każdy mężczyzna, który lubi raz na jakiś dostać praktyczny prezent z pewnością ucieszy się z eleganckiej muchy. Jaka sprawdzi się najlepiej?

Muszka czy krawat – co wybrać?

Elegancko ubrany mężczyzna zawsze wygląda dobrze. Pełen klasy formalny strój wieczorowy sprawdza się na wiele okazji, począwszy od ślubów i wesel, przez komunie i chrzty aż po bale i bankiety firmowe. Każdy szykowny mężczyzna musi mieć w swojej szafie co najmniej jeden ciemny garnitur i zestaw pasujących dodatków. Chociaż panowie rzadko kiedy lubią się do tego przyznawać, to tak jak i panie lubią podkreślać resztę kreacji odpowiednimi akcesoriami.

O ile po naszyjniki, perły i kolczyki sięgają rzadziej, to z pewnością nie odmówią sobie dobrze dobranych spinek do mankietu, zegarka, krawatu czy muchy. O ile krawat jest bardziej standardowym wyborem, najczęściej dobieranym do garnituru, mucha wiązana to równie klasyczny i szykowny dodatek, który świetnie sprawdzi się przy każdej formalnej okazji.

Musimy jednak pamiętać o tym, że, tak jak i w przypadku krawata, dobór odpowiedniej muchy musi zależeć od naszych upodobań oraz pasować do reszty stroju. Muszka na prezent musi być więc właściwie dobrana do gustu i reszty garderoby obdarowywanego mężczyzny, bo inaczej wyląduje na dnie szafy i będzie się tam kurzyć przez kolejne lata. Jak wybrać muchę na prezent, aby uniknąć nietrafionego podarunku?

Jaka mucha na prezent?

Tak jak w przypadku innych modowych akcesoriów, noszenie nieodpowiednio dopasowanej do reszty stroju muchy uważane jest za przejaw niewyrafinowanego gustu. Nie istnieje wielka księga noszenia much, która dokładnie sprecyzowała by nam, jak należy właściwe parować muchy z kreacją, ale kilka podstawowych zasad pomaga uniknąć stylowego faux pas. Jeśli więc sprezentowana mucha będzie najprawdopodobniej parowana z klasycznym garniturem, frakiem lub smokingiem, najlepiej postawić na sprawdzoną prostotę, minimalizm i jakość materiału.

Jednolite muszki z jedwabiu w ciemniejszych odcieniach – czerni, szarości, granacie, bordo – sprawdza się tu najlepiej. Ten uniwersalny prezent doskonale będzie pasował do ceremonii wymagających eleganckiego, formalnego ubioru. W tym przypadku warto również wcześniej zorientować się, jakie garnitury nosi osoba obdarowywana i dobrać muszkę dobrze komponującą się z ich odcieniem lub o ton ciemniejszą.

Jeśli garnitur lub smoking są czarne, mucha może być tego samego koloru – w innym wypadku powinno się unikać parowania muchy i garnituru o tej samej barwie. A jak wybrać muchę na mniej formalne okazje? Tutaj mamy już o wiele większą dowolność. Możemy przebierać zarówno w muchach wiązanych, jak i w muchach gotowych. Ograniczenia kolorowe mogą pozostać w przeszłości: możemy być bardziej odważni w kwestii odcieni lub postawić na nieco ekstrawagancki wzorek lub print. Muszki nieformalne potrafią być naprawdę niecodziennym, przyciągającym uwagę innych dodatkiem – na rynku znaleźć możemy choćby intrygujące muchy drewniane lub w zabawne, różnokolorowe nadruki. Jeśli prezent ma być dla kogoś, kto lubi szaleć ze swoim stylem i co chwila zaskakiwać innych, to właśnie tego typu muszki sprawdza się idealnie.

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. Muszkę trzeba dobrać najlepiej według koszul w których ktoś chodzi

  2. Najlepsze są takie dosłownie pstrokate

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *