Jak dbać o muślin bawełniany, by służył latami?

Jak dbać o muślin bawełniany, by służył latami?

Muślin bawełniany to jedna z najdelikatniejszych i najwygodniejszych tkanin, która w ostatnim czasie podbija serca wszystkich miłośniczek mody. Nic dziwnego, ponieważ idealnie sprawdza się on na gorące dni, zapewniając przewiewność oraz komfort termiczny.

Muślin, tak jak dzianina dresowa, pozwala stworzyć naprawdę ciekawe kreacje, które prezentują się wyjątkowo. Jeśli chcesz sprawić, by Twoje ubrania pozostawały w dobrej kondycji przez długie lata, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy, jak dbać o odzież wykonaną z muślinowej bawełny.

Muślin bawełniany – 7 trików, jak dbać o ubrania wykonane z tego materiału

Odpowiednio pielęgnowany muślin bawełniany będzie nam służył przez naprawdę długie lata, a ubrania z niego wykonane każdorazowo będą prezentować się spektakularnie. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci zachować ten materiał w świetnej kondycji.

  • Pranie ręczne lub w delikatnym cyklu – muślin bawełniany jest wrażliwy na tarcie, dlatego najlepiej prać go ręcznie lub w cyklu przeznaczonym dla delikatnych tkanin.
  • Używaj tylko łagodnych detergentów – środki piorące bez mocnych chemikaliów w składzie pozwolą Ci utrzymać dobry wygląd muślinowych ubrań. Unikaj szczególnie wybielaczy.
  • Niska temperatura – muślin, jak i dzianina dresowa, nie lubią wysokich temperatur, które mogą uszkadzać ich delikatne struktury.
  • Unikaj suszenia w pralce – muślin bawełniany najlepiej suszyć na powietrzu, bez ekstremalnie wysokich temperatur generowanych przez suszarkę automatyczną.
  • Unikaj kontaktu muślinu z ostrymi przedmiotami – muślin jest bardzo delikatny, dlatego podczas jego noszenia, uważaj, aby nie miał on styczności z ostrymi krawędziami, które mogą doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia tkaniny.
  • Przechowuj w odpowiednich warunkach – kiedy nie używasz ubrań z muślinu, np. w sezonie zimowym, zadbaj o to, aby przechowywać je w suchym i wentylowanym miejscu, gdzie nie będą narażone na działanie światła słonecznego.
  • Prasuj z umiarem – muślin prasuj tylko na niskiej temperaturze żelazka i najlepiej, kiedy tkanina jest jeszcze delikatnie wilgotna.

Muślin to tkanina, którą można wykorzystać na naprawdę wiele sposób. Świetnie prezentują się wykonane z niego sukienki, bluzki, spódnice, chusty, dziecięce ubrania, a nawet ozdoby do włosów. Jeśli poszukujesz tego rodzaju materiału, podpowiadamy, że dostępny jest on w sklepie Textilmar, w której znajduje się także gruba tkanina na płaszcze, bluzy, dresy i co tylko wpadnie do głowy każdej kreatywnej krawcowej.

 

 

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

0 komentarzy

  1. tak samo w sumie jak o każdą bawełnę chyba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *